Paracord İp Nedir?

Paracord ip nedir sorusuna şöyle açıklama yapmaya çalışalım. Paracord ipi, paraşüt ipi manası ile uzun yıllar önce Abd donanması tarafından kullanılan, sağlamlığı ile bilinen bir ip çeşididir. İçerisinde 7 ayrı ip bulunmaktadır. Bu 7 ayrı ipin her biri kendi içinde 3 farklı ipten oluşmaktadır. Esasında ipe mukavemet veren en büyük faktör bu 7 ipin ham maddesidir.

İpin sağlamlığı sayesinde, paraşüt haricinde askeri alanda bir çok yerde kullanılmaya başlanmıştır. Bağlama, çekme, taşıma gibi alanlarda sıkça kullanılan bir ip çeşidi olmuştur. %100 naylon ile üretimi sağlanan orijinal Paracord ip çeşitleri kullanım alanına göre farklı kalınlılarda üretimi sağlanmıştır. 1mm, 2mm, 3mm, 4mm, 6mm, 8 ve 10mm gibi farklı dirençlere sahip ürünler üretilmiştir. En iyi direnç kullanılan ham madde ve örgü modeline göre değişmektedir.

Paracord ipi, ilk üretiminden yıllar sonra farklı renklerde üretilmeye başlamıştır. Farklı renkler üretildikçe yeni bir hobi sektörüne kapı açmıştır. 

Hobi olarak kullanım alanları;

* Paracord hayatta kalma bileklikleri

* Paracord anahtarlık modelleri

* Paracord kedi ve köpek tasma modelleri

* Paracord kordon ile saat modelleri

* Paracord askı aparatları gibi alanlarda kullanılmaya başlamıştır. 

Biz de Paracord ipini kendi bünyemizde üretmeye başlamış durumdayız. Kendi üretimimiz olan paracord ipi satışı web sitemiz üzerinden yapılmaktadır. Çin üretimi ithal ürünlerin önüne geçerek yerli ve daha kaliteli ürünleri müşterilemize sunma çabasındayız. Özel desen veya toplu siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Paracord İp Özellikleri

Paracord ip, iç ve dış ipi olarak ikiye ayrılır. Paracord ipin kalınlığına göre iç ve dış ip sayısı değişkenlik gösterir. Günümüzde en çok kullanılan ve bilinen 4mm kalınlığa sahip olan Paracord ipinin içinde 7 ayrı ip bulunmaktadır. Bu 7 ayrı ipin her biri kendi içinde 3 farklı ipten oluşur ve her biri birbirine bükülmüş hali ile mukavemet kazandırılmak amaçlanmıştır. Dış kısmı (renkli) ise 32 ayrı ipin örülmesinden meydana gelir. Orijinal Paracord ip 250 kg a kadar kopma mukavemeti gösterebilir. İhtiyacınıza uygun Paracord ipi ve aksesuarlarını web sitemizden temin edebilirsiniz.

Paracord Malzemeleri

*Paracord ipi

*Paracord klipsler

*Metal figür çeşitleri

*Paracord bileklik örme tahtası

*Paracord bileklik örgü iğnesi

*Paracord kuru kafa modelleri