×
Ürünler Sepete Eklendi
Çağrı Merkezi+90 542 550 26 21
0

Paracord Bileklik

Paracord Bileklik Nedir

Paracord bileklik, paracord ipi kullanılarak yapılan bir bileklik çeşididir. Bay, bayan ve çocuklar dahil kullanabilir. Paracord iplerin geniş renk seçeneği ve geniş örgü modeli sayesinde tercih edilen bir bileklik türüdür. Herkes kendi zevkine uygun bir örgü modeli ve ip rengi mutlaka seçebiliyor. Hatta zaman zaman karar vermekte bile zorlanıyor çeşit çok oluşu sebebi ile :-). Günlük hayatta Spor giyim olsun resmi giyim olsun her tarza uygun bir model yapılabilir. Bileklikte kullanılabilen farklı klips seçenekleri mevcut. Basit bir sade klipsten başlayıp, bıçaklı, ışıklı, lazerli, pusulalı, termometreli, magnezyum çubuklu vs özelliklere sahip klips çeşitleri mevcut. İstediğiniz klips ile bir bileklik kombin edebiliyorsunuz. Kıyafetinizin rengine göre veya günlük aktivite şekline göre tarzınızı yansıtan bileklik kullanabilirsiniz. Paracord bilekliğin diğer bir kullanım amacı aslında zor anlarda ip lazım ise bilekliği söküp ipi kullanabilmektir. Bu sayede ipin lazım olduğu zamanda bilekliği söküp acil işinize çözüm üretmiş olursunuz. Sizde kendi tarzınıza uygun bir bileklik yapımı için hazır mısınız? Ozaman sizi sayfamızdan tarzınızı yansıtan renkte ip ve beğendiğiniz bir klips almaya bekliyoruz. 

Paracord Bileklik Kullanımı

Paracord bileklik günlük kullanıma tamamen uygun bir modeldir. Kullandığınız klips modelleri giymiş olduğunuz kıyafete uyumlu hale getirebilmektedir. Günlük standart kullanımda basit bir plastik klips kullanarak bilekliği sadece aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Hafta sonu piknik, kamp gibi aktivitelerde ise işlevsel klipsler ile örülmüş bir bileklik daha kullanışlı olabilir. Tamamen kendi kullanım şekli ve renk zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Paracord Bileklik Yapımı

Paracord bileklik, paracord ipi ve klipsi ile örülür. Klips kullanılmayan asansör model denilen örme yöntemi ile de yapılabilir. Bileklik yapımında yeni iseniz klips olmadan model örmenizi tavsiye ederiz. En azından ayarlanabilir olursa sökmek zorunda kalmadan kullanabilirsiniz. Klips kullanmak istiyor iseniz videoları detaylı izlemenizi tavsiye ederiz. You Tube de çok çeşitli paracord bileklik yapımı videoları mevcut. Beğendiğiniz bir modeli istediğiniz renklerde örebilirsiniz. İlk paracord bileklik deneyiminizde kullanacağınız ipi biraz fazla keserek yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü ilk denemede ne kadar ip ile yapacağınızı tam bilemediğiniz için ve örgünün sıkılık ve gevşekliğini hesap edemeyeceiğiniz için uzun bir ip ilk deneyimde faydalı olacaktır. Sonraki denemelerde daha hesaplı kesim yapabilirsiniz. 

Paracord Bileklik Ne İşe Yarar?

Paracord bileklik günlük aksesuar kullanımına uygun olmakla beraber, söküldüğünde bir ip ihtiyacını giderebilmektedir. Bununla beraber Bileklikte kullanılan klips özellikleri ile de klips özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Kullanılan klips özelliklerine göre nasıl faydalanabiliriz?

  • Bıçaklı klipsleri kesme amaçlı
  • Lazerli klipsi işaretleme veya yön gösterme amaçlı
  • Düdüklü klipsi acil yardım amaçlı
  • Magnezyum çubuğu ateş başlatma amaçlı
  • Termometreli klipsi hava sıcaklığı ölçme amaçlı 
  • Ledli klipsi aydınlatma amaçlı 
  • Lazerli klipste mor ışık mevcut, paraların sahte - gerçek kontrolü amaçlı 
  • Pusulalı klipsler yön bulma amaçlı NOT: bazı klipsler gerçek yönü göstermeyebilir pusula özelliği ekseriyetle süs amaçlı

Paracord Bileklik Yapmak İçin Kaç Metre İp Lazım?

Paracord bileklik yapmak için kullanılacak ip miktarını değiştirecek etkenler

*Bilek ölçüsü 

*Örgüyü sık veya gevşek yapmak 

*Modele göre 

*Kullanılacak ipin kalınlığı

Öreceğiniz bileklikte tüketeceğiniz ip miktarı bu etkenlere göre değişmektedir. Çok basit bir modele 1 metre ip yetebilecek iken kalin ve geniş modellere 7 8 metreye kadar ip kullanılabilmektedir. 

03.03.2024

Abone Ol

Kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz
Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap